January 26th, 2008

Балони - найважливіша деталь підводного спорядження


Спорядження - Балони - найважливіша деталь підводного спорядження Більшість дайверов, збираючи ськубу, просто беруть балон і прикручують до нього регулятор, і для них цілком природно не замислюватися про проблеми, які з цим балоном можуть бути зв′язані, - та і навіщо? Але, оскільки ми з вами живемо в Росії, всі ці проблеми падають на нас з вами, оскільки в більшості випадків досвідчені дайвери мають свої особисті балони, а також і компресори.
Мета даної статті - познайомити дайверов з процедурами і необхідними технічними умовами, пов′язаними з балонами високого тиску, або «танками».

Балони бувають двох видів: сталеві і алюмінієві. У даній статті навмисно не розглядаються екзотичні види балонів, зроблених з титану, а також з композитним підсилювачем. Загальне для всіх балонів - це те, що вони зроблені з металу, а метал, як відомо, має властивість корродіровать, або іржавіти.

Виникає природне питання - а як всередину металевої пляшки може потрапити волога? Відповідь простій - всі проблеми пов′язані з грамотним обслуговуванням техніки, виконанням інструкцій і регламентних робіт. Як проводиться зарядка балонів? Звичайне повітря стискається до високого тиску в пристрої, який називається компресором високого тиску.
Всі компресори, як і звичайні двигуни, повинні змащуватися маслом, і щоб очистити повітря, він поступає на вхід фільтру високого тиску, а після цього - в балон. Все просто і витончено. Є тільки одна маленька проблема - регулярна заміна картріджів або реагентів фільтру високого тиску, а також чіткого виконання інструкцій по обслуговуванню компресора високого тиску.
Якщо компрессорщик не робить перше або друге, то волога або масляний конденсат поступають в балон.

І ось тут-то з’являються проблеми: волога, конденсуючись, викликає внутрішню корозію, а масло залишається всередині і, коли ви почнете дихати, воно потрапить вам в легені.


Tags: , , , , , ,

Спорядження


Схожі записи

footer
Copyright © 2010  Український клуб дайвінга  »  Спорядження
, 0.510 seconds, 1.572 Mb2093